Як створити у презентації діаграму?

Для вставлення діаграми в Microsoft PowerPoint 2010 можна скористатися відповідними макетами слайдів або інструментом Діаграма на вкладці Вставлення в групі Зображення. Відкривається вікно вставлення діаграми, у якому необхідно обрати тип діаграми.

Після вибору типу діаграми слід натиснути кнопку ОК. Буде запущено програму Microsoft Excel, вікно якої відобразиться поряд з вікном програми Microsoft PowerPoint. Причому у вікні Excel відображатиметься приклад таблиці з даними, а у вікні PowerPoint – відповідна їй діаграма.

 Змінити тип діаграми або її форматування, як і в Microsoft Excel, можна за допомогою інструментів Конструктор, яка з’являється у вікні, якщо виділити діаграму.

 

  Що таке дизайн презентації?

Дизайн – це процес художнього і технічного проектування виробів або їхніх комплексів.

Композиція презентації. Під час розробки композиції презентації слід визначити цілі її створення та призначення. Залежно від цього планується приблизна кількість слайдів та об’єктів, які будуть на них розміщені (зміст презентації).

Цілісність – властивість, яка створює у глядача відчуття єдиного цілого.

Виразність – це властивість, що визначає, наскільки точно подається основна ідея презентації чи окремий слайд.

Динамічність – властивість, яка вказує на швидкість зміни станів об’єкта.

Симетрія й асиметрія – властивість композиції, що вказує на взаємне розміщення об’єктів.

Колористика. Для створення ефективної та гармонійної презентації слід правильно добрати її основний колір. Основний колір презентації – це колір тла більшості слайдів, який і створюватиме загальний настрій глядача.

 

Як змінювати дизайн презентації?

Шаблон оформлення – файл, який містить стилі презентації. Стиль презентації включає типи та розміри маркерів і шрифтів, розміри й положення текстових написів і рамок, параметри оформлення тла, колірні схеми, зразок слайдів та додатковий зразок заголовків.

У Microsoft PowerPoint 2010 стандартні шаблони оформлення можна обрати на вкладці Конструктор у групі Теми.

Кольори теми можна переглянути або вибрати за допомогою інструмента Кольори на вкладці Конструктор. Якщо деякі кольори обраної теми потрібно змінити, то можна скористатися вказівкою Створити нові кольори теми в нижній частині списку кольорів теми.

У діалоговому вікні Створення нових кольорів теми подано вісім кольорів обраної теми. Можна виділити будь-який із цих кольорів та вибрати інший колір за бажанням, після чого натиснути кнопку Зберегти

Крім тла слайда, яке передбачене шаблоном оформлення, можна задавати будь-яке інше тло за допомогою інструмента Стилі тла на вкладці Конструктор у групі Тло. У вікні Формат тла, що відкривається при виборі однойменної вказівки в нижній частині списку стилів тла, можна обрати один зі способів заливки слайда.

 

Завдання 1.  Діаграма

Додайте до презентації Перекладач новий слайд, на якому вставте діаграму на основі числових даних.

Завдання на с. 47  підручника

 

Завдання 2.  Добір шаблону оформлення презентації

До презентації Перекладач, що зберігається в папці Презентації, застосуйте стандартний шаблон оформлення на свій вибір.

Завдання на с. 50  підручника

 

Завдання 3.  Зміна тла слайдів

У презентації Кращі українські футболісти з папки Редактор презентацій засобами Microsoft PowerPoint змініть спосіб заливки тла слайдів на градієнтний із двома кольорами за зразком.

Завдання на с. 51  підручника

 

Завдання 1.  Працюємо самостійно

Відкрийте презентацію Фото з папки Редактор презентацій. До цієї презентації застосуйте різне оформлення слайдів та збережіть файл у папці Презентації своєї структури папок. Обґрунтуйте вибір шаблону оформлення.

Завдання на с. 52  підручника

 

Завдання 7.  Досліджуємо

Дослідіть, чи можна самостійно змінити колір тла слайдів презентації, до якої застосовано один із шаблонів оформлення. Перевірте експериментальним шляхом, додавши колір тла слайдів у вигляді текстури до презентації Катерина Білокур, що зберігається в папці Редактор презентацій, та градієнтну заливку – до презентації Таблиці.

Завдання на с. 53 підручника

Обговорюємо

  1. Як вставити до слайда презентації діаграму на основі числових даних?
  2. Що належить до поняття дизайн презентації?
  3. Що розуміють під стильовим оформленням слайдів презентації?
  4. Що таке колористика та яких правил колористики слід дотримуватися під час створення презентації?
  5. Які правила дизайну ви знаєте?
  6. Що називають композицією презентації? Чому доцільно дотримуватися її правил?

 

 Домашнє завдання

1) Опрацювати п.5.4-5.6